parole-parole.pl
WARSZAWA - ul. Słowackiego 5/13 m. 150 | info@parole-parole.pl | Tel.: 517.797.434

HOME KONTAKT KURSY TŁUMACZENIA KALENDARZ LINK

parole-parole

Nasza mała szkoła języka włoskiego powstała z myślą o wszystkich, którzy są zaciekawieni czy zafascynowani tym niezwykłym krajem – Włochy są szkatułką, w której za każdym razem można znaleźć coś nowego.Poznając język, zrozumiemy lepiej włoską kulturę i zaczniemy odnajdywać jej ślady w naszej współczesności. O ile przyjemniej słucha się opery, wiedząc, o czym śpiewa Tosca! Ile wspaniałych zakamarków miasta można odkryć dzięki opowieściom jego mieszkańców! Jak miło jest spokojnie zamówić danie, z pełną świadomością tego, co nam zostanie podane!Chcemy podzielić się z Państwem całą naszą wiedzą i pasją, aby wspólnie odkrywać urok tego melodyjnego języka.Przygotowaliśmy kursy dla uczących się na wszystkich poziomach znajomości języka, określonych przez Europejski system opisu kształcenia językowego (CEFRL), sformułowany przez Komitet Ministrów Rady Europy.Oferujemy też odrębne kursy dla dzieci i młodzieży. Młodsze dzieci uczymy metodą opartą na ćwiczeniu pamięci mechanicznej poprzez zajęcia językowo-ruchowe, „otaczając” dzieci językiem włoskim w piosence, bajce, zabawie i wykształcając w nich od samego początku pierwsze konkretne umiejętności komunikacyjne, które są później stale rozbudowywane.Do młodzieży gimnazjalnej i licealnej kierowany jest kurs oparty na metodzie „Progetto italiano Junior”, który rozwija równolegle wszystkie zdolności językowe – rozumienie tekstu czytanego, rozumienie ze słuchu, zdolność interakcji i budowania wypowiedzi oraz umiejętność pisania.Oprócz tego proponujemy językowe kursy dla archeologów, spotkania ze sztuką, warsztaty translatorskie i wiele innych ciekawych zajęć.

Zapraszamy!

parole-parole
 

MAURIZIO MARCHETTI

Urodzony w Rzymie, zna wszystkie sekrety tego miasta.Z wykształcenia jest archeologiem mediewistą. Jego wielką miłością jest sztuka dawna, ale także podróże, wspinaczki wysokogórskie, włoskie wina i... Powstanie Warszawskie.

maurizio@parole-parole.pl

URSZULA BUCZKOWSKA-MARCHETTI

Urodzona w Warszawie, ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletnia lektorka języka włoskiego w Kolegium Papieskim w Rzymie. Tłumaczka literatury pięknej, popularnonaukowej i teologicznej.

urszula@parole-parole.pl

© 2023  Parole Parole         regon 142602016